AİSAD'dan TİKA'ya resmi ziyaret...

AİSAD'dan TİKA'ya resmi ziyaret...

Dünyanın bir çok bölgesinde sosyal alt yapı, restorasyon, sağlık, tarım ve hayvancılık gibi alanlarında Ahıskalı Türklere en çok hizmeti sağlayan kurumların başında TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı) gelmektedir.

TİKA’nın faaliyet gösterdiği bölgelerde daha etkin ve verimli hizmetlerin yapılabilmesi ve dinamik çözümlerin üretilebilmesi için o bölgenin kültürel, sosyal ve psikolojik yapı ve dengelerine hâkim olmak gerekir.

Bu doğrultuda TİKA ile birlikte proje geliştirmek ve karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunma politikalarında yer almak, TİKA’nın yoğun faaliyet göstermekte olduğu bölgelerde performansını arttıracağı, analitik çözümler üretmesinde katkı sağlayacağı, icraatlarının ve faaliyetlerinin daha aktif ilerlemesinde destek mekanizmayı oluşturacağı inancıyla AİSAD (Ahıskalı İş Adamları ve Sanayiciler Derneği) olarak devletimizin ilgili kurum ve kuruluşlarının önemli faaliyetlerinde bizim de katkımızın olmasını amaçlıyoruz.

Bu amaçla AİSAD yönetim kurulu olarak TİKA’ya resmi ziyarette bulunduk. TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Daire Başkanı Uğur Tanyeli ile yaptığımız görüşmelerde, Ahıskalı Türklerin anavatanı olan Ahıska’da birlikte hayata geçirebileceğimiz, Ahıska’da milletimizin istihdamını oluşturacağımız ve böylelikle her iki ülkenin de ekonomisine katkı sağlayacak önerilerde bulunduk.

 

 

Proje konusunda şuan için açıklamalar yapmak henüz erken olduğundan dolayı, ilerde gelişmeler doğrultusunda kamuoyu ile bu bilgileri paylaşacağız.

,
İletişim
Twiter
Lorem Ipsum is simply dummy text of the print ing and... #twiterID
Simply dummy text of the print ing and typing indus tryLorem. #twiterID
Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz...

2020