10
Ülke
65
Üyeler
3
Proje
16000
Takipçi
Galeri

Başkandan Mesaj


Bir Osmanlı yadigarı Ahıskalı Türkler

Milletimiz Ahıska’dan 1944 yılında sürgün edilmiş, o zamandan bu yana, son 76 yıldır dünyanın muhtelif ülkelerinde yaşamaktalar. Coğrafi olarak Ahıska  Türkiye’nin Kuzeydoğusu, Gürcistan'ın güneybatı kesiminde yer almaktadır.  İkinci Cihan Harbi'nde kanlı bir yolculukla vatanımızdan sürgün edilen Ahıskalılar bir daha geri dönemediler. 1989 Özbekistan Fergana'da bir provokasyon nedeniyle Ahıska Türkler ikinci bir sürgün ve soykırıma maruz kaldılar. Bu sürgün sonucu Rusya’nın çeşitli bölgelerine yerleştirildiler.

Bugün Milletimiz dünyanın muhtelif ülkelerinde yaşam mücadelesi vermektedirler. buna rağmen Ahıskalılar ne etnik kimliklerini ne kültürel miraslarını ne de mukaddes değerlerini Kaybetmemişlerdir. Çünkü Ahıskalılar kaderlerine küsmek yerine, kaderin üstünde bir kaderin var olduğuna iman etmişlerdir.

Bugün Amerika Birleşik Devletleri dahil, Rusya, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Ukrayna ve Azerbaycan gibi dünyanın dört bir yanında ikamet etmektedirler. Ahıskalı Türkler, gittikleri ve bulundukları yerlerde, gerek akademik, gerek, zirai ve gerekse ticari faaliyetlerde bulunarak, ekonomi başta olmak üzere, ulusal ve uluslararası seviyede, her alandaki gelişime, kendi imkan ve fırsatları nispetinde, katkı sağlamaktadırlar.

Kararlı, Azimli, ve çalışkan tutumlarıyla halkımız, bulundukları ülkelerin ekonomik kalkınmasında her zaman etkin rol almayı başarmışlardır. Günümüz ’de Ahıskalı Türkler dünyanın hangi ülkesinde olurlarsa olsunlar, bu gurur verici potansiyel ve performanslarını sergilemektedirler.

Bugün kurmuş olduğumuz  «AİSAD»( Ahıskalı İş adamları ve Sanayiciler Derneği ) kuruluşumuzun ilhamını geçmiş tarihimizden almaktayız. Zira geçmişte yaşadığımız bir çok ülkede birlik ve beraberlikle dayanışma içerisinde olduk ve bu haklı mücadelemizi bugüne kadar sürdürdük.

Amacımız bu başarı ve birikimlerin, birlik içerisinde, milli ve manevi değerlerimizi ön planda tutarak günümüz dünyasına ve gelecek nesillere etkin bir şekilde aktarılmasıdır.

Son Eklenen Haberler

Rusya'nın Mozdok İlinde AİSAD'ın ilk yurtdışı toplantısı organize edildi.
Rusya'nın Mozdok İlinde AİSAD'ın ilk yurtdışı toplantısı organize edildi.
Devamı »
ÖNEMLİ DUYURU!
ÖNEMLİ DUYURU!
Devamı »
AİSAD İlk Olağan Seçimli Genel Kurulu toplantısı düzenlendi
AİSAD İlk Olağan Seçimli Genel Kurulu toplantısı düzenlendi
Devamı »
Üye Firmalardan Bazıları


İletişim
Twiter
Lorem Ipsum is simply dummy text of the print ing and... #twiterID
Simply dummy text of the print ing and typing indus tryLorem. #twiterID
Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz...

2020